Камінський В. В.

Доктор медичних наук, професор, член'кореспондент НАМН України,

Одна з найбільших удач у моєму житті — це поява у моїй долі Валерія Миколайовича Запорожана — мого друга, наставника, колеги. З ним завжди цікаво і легко. Він — володар особливої притягальної аури, неймовірного магнетизму, що приваблює до нього людей.

Академіка Валерія Миколайовича Запорожана визнано одним з найкращих, провідних учених у сфері акушерства і гінекології. Достойний життєвий період у зрілості — найбільш осмислена, дієва, результативна пора життя. Вже створена школа, виплекані та вирощені гідні учні. Вони продовжать справи, на які покладено роки титанічної праці. Це — достойний слід на Землі. Це — найкращий спосіб увіковічення людини у пам’яті нащадків.

Валерій Миколайович має рідкісну здібність відчувати нове у науці. Тож у колі його наукових інтересів завжди найактуальніші проблеми акушерства і гінекології. Його уваги не можуть уникнути найменші дрібниці. Він учить умінню глибоко розумітися на тонкощах, не нехтувати нехай тривалим, але детальним вивченням наукової проблеми. Наукові праці вченого Запорожана завжди піо нерські. Глибоке знання як вітчизняної, так і зарубіжної медичної літератури, фундаментальна теоретична підготовка — неодмінна умова клінічної і наукової
роботи Валерія Миколайовича. Та водночас він високо цінує й практичні знання лікаря, вміння самостійно виконувати всі діагностичні маніпуляції і процедури.