Чехун Василь Федорович

Доктор медичних наук, професор, академік НАН України

Життя дарує нам зустрічі з надзвичайно талановитими, енергійними і працелюбними людьми, які надовго залишаються у пам’яті. Ці слова повністю стосуються Валерія Миколайовича Запорожана — академіка НАМН України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреата премії ім. Р. Є. Кавецького НАН України, професора, ректора. Людини з великої літери,яка все своє життя сумлінно служить найгуманнішій професії на Землі — медицині.

Академік В. М. Запорожан — всесвітньо відомий вчений з надзвичайно широким діапазоном знань, нестримною енергією, спрямованою на оптимізацію лікування і збереження життя хворих, підвищення професійного зростання лікарів й удосконалення лікувальної допомоги населенню
України. Наукові праці академіка В. М. Запорожана охоплюють широке коло питань медицини, зокрема акушерства і гінекології, онкології, імунології, генетики, характеризуються оригінальністю наукових підходів до розв’язання найбільш складних завдань і націлені на оптимальне вирішення актуальних питань медицини, охорони здоров’я та медичної освіти.